Lokalita a možnosti

Lokalita

Chata sa nachádza v lone krásnej prírody Oravskej Magury, neďaleko historicky bohatej obce Oravský Podzámok. Strategická lokalita poskytuje návštevníkom mnoho možností aktívneho odpočinku v zimnom i letnom období.

lanBezprostredná blízkosť lyžiarskeho strediska Racibor s novou štvorsedačkovou lanovkou a zasnežovaním Vám umožňuje byť na svahu pár minút po vykročení z chaty. Vzhľadom na náročnosť je stredisko ideálne pre rodiny s deťmi, no na svoje si prídu aj pokročilí lyžiari. www.racibor.sk

Pre náročnejších, môže byť zaujímavé stredisko Kubínska Hoľa, ktorá je vzdialená asi 20 minút autom. www.kubinska.sk

V krátkej vzdialenosti od chaty sa nachádza mnoho ďalších lyžiarskych stredísk ako Ski Zábava – Hruštín, Zverovka – Spálená – Zuberec, Ružomberok – Malinô Brdo, Oravská Lesná – Orava Snow, Meander Park – Oravice, Ski centrum Vrátna – Terchová.

Milovníci prírody ocenia možnosť ľahkej i vysokohorskej turistiky, ktorú región Orava poskytuje. Celodenné túry je možné smerovať do pohoria Oravská Magura alebo Skorušinské vrchy. Vysokohorskú turistiku zabezpečujú Roháče. Malebná príroda je lemovaná množstvom cyklotrás. Príjemné prechádzky možno spojiť s hubárčením, ktoré poskytujú okolité lesy.

Pre vyznávačov vodných športov je určená Oravská priehrada, ktorá je vzdialená autom pol hodinu. Návštevníkom poskytuje vodné bicyklovanie, člnkovanie, potápanie, vodné lyžovanie, windsurfing, jachting, vyhliadkové plavby loďou a iné. Iných možno zaujme rybolov, či turistika do okolitej prírody. Priamo pod chatou preteká rieka Orava, ktorú možno splavovať na kanojkách, či raftoch. Ponúka tiež príležitosť na rybárčenie.

V neďalekom Dolnom Kubíne sa nachádza nový aquapark s welness. Do hodiny cesty autom sú vzdialené kúpele lúčky, či aquapark v Oraviciach. www.aquakubin.sk. Kúpele Lúčky, či aquapark v Oraviciach sú vzdialené do hodiny autom.

oravsky zamokOravský hrad je jednou z najmalebnejších a najzaujímavejších hradných stavieb na Slovensku. Jeho poloha a podoba na strmom skalnatom brale nad riekou Oravou sa zapisujú nezmazateľne do pamäti. Na Oravskom hrade vládol rušný vojenský i spoločenský život, najmä v stredoveku, keď boli jeho vlastníkmi Peter Komorovský a Ján Korvín, ale aj za čias Thurzovcov.

Neustále sa snažíme skvalitňovať a rozširovať poskytované služby. Dôkazom toho, že ideme správnym smerom, je stále väčší počet našich spokojných zákazníkov. Príďte si k nám oddýchnuť a my sa postaráme o Vaše pohodlie po celú dobu Vášho pobytu. Dúfame, že budete s ponukou služieb spokojní, akékoľvek pripomienky samozrejme uvítame.